Szanowni Państwo,
w zakładce „Materiały dla studentów” pojawił się sylabus na semestr letni 2018 r. Równocześnie zgodnie z zapowiedzią informuję, że w drugim semestrze zajęcia będę oparte na dwóch podręcznikach:
- „Prawo rzeczowe” autorstwa J. Ignatowicza i K. Stefaniuka (Wolters Kluwer 2012, wyd. 4) – podręcznik podstawowy;
- „Prawo rzeczowe. Zarys wykładu” autorstwa W. Kocota, A. Brzozowskiego, W. Opalskiego (Wolters Kluwer 2016, wyd. 2) – podręcznik uzupełniający.
Wzorem pierwszego semestru zachęcam do korzystania z obu podręczników. W razie konieczności wyboru jednego z nich decyzja należy do Państwa. Na potrzeby testów wystarczająca będzie wiedza z któregokolwiek z powyższych. W sylabusie przy każdym z tematów wskazano właściwe rozdziały w obu książkach, natomiast pogrubioną czcionką sugerowany podręcznik (odrębnie co do każdego z tematów). Jak Państwo zauważą, większość sugestii odnosi się do książki autorstwa J. Ignatowicza i K. Stefaniuka (stąd określenie go jako podstawowy). Ostatnie wydanie tego podręcznika pochodzi co prawda z 2012 r., jednakże omawia on wiele instytucji prawa rzeczowego w szerszym zakresie i przez lata stanowił podstawowy podręcznik z zakresu problematyki prawa rzeczowego (trzeba używać go jednak z ostrożnością, zwracając uwagę na zmiany przepisów). Tam, gdzie doszło do istotnych zmian regulacji prawnych, sugerowany jest podręcznik drugi, co nie wyklucza możliwości uzupełniającego korzystania z pierwszego z nich.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, proszę o kontakt.
Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof Riedl