Pierwsze "seminarium wtorkowe” w semestrze letnim

zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, za tydzień 16 marca br. o godz. 20:00 odbędzie się pierwsze z comiesięcznych „seminariów wtorkowych”. Udział w nim jest całkowicie fakultatywny (nie ma też żadnego wpływu na ocenę z ćwiczeń).

Celem „seminariów wtorkowych” jest rozmowa/dyskusja w luźnej atmosferze na tematy wykraczające poza program ćwiczeń, najczęściej w mniejszym gronie, bez konkretnych ram czasowych. Ze względu na sytuację epidemiczną póki co seminaria odbywać będą się w formie wirtualnej (link do spotkania zostanie umieszczony w „Materiałach dla studentów”). Tematem pierwszego spotkania będą „Różne ścieżki kariery zawodowej prawnika” – podyskutujemy wzajemnie o możliwych drogach zawodowych takich jak aplikacja (adwokacka, radcowska, sędziowska itd.), studia doktoranckie, możliwe formy pracy zawodowej (praca w kancelarii, praca jako in-house, założenie własnej kancelarii), a także o bieżących trendach na rynku prawniczym, zaletach specjalizacji oraz o tym, jakie działania można podjąć już teraz, aby przybliżyć się do poszczególnych z wymienionych celów.

Serdecznie zapraszam!