Seminarium wtorkowe 27.04

zgodnie z zapowiedzią kolejne „seminarium wtorkowe” odbędzie się 27 kwietnia br. o godz. 20:00. Tym razem będzie ono mieć formę dyskusji seminaryjnej na temat uchwały 7 sędziów SN z 25.08.2017 r. (III CZP 11/17), dotyczącej dalszego losu odrębnej własności lokali po wygaśnięciu użytkowania wieczystego gruntu, na którym wzniesiono budynek zawierający lokale. Uchwałę tę ogólnie omawialiśmy na zajęciach, natomiast w trakcie seminarium podyskutujemy szerzej o stojących za nią argumentach. W zakładce „Materiały dla studentów” zamieściłem zarówno uchwałę, jak i – w ramach lektury dodatkowej – cztery różne glosy do niej (dwie aprobujące i dwie krytyczne). Bardzo zachęcam do zapoznania się z nimi przed seminarium. Link do seminarium został zamieszczony w tym samym miejscu. Zasady „seminarium” nie ulegają zmianie – jest to opcja całkowicie fakultatywna, a spotkanie ma luźną formę. Tym razem chodzi o skupienie się na jednym problemie szczegółowym i podyskutowanie wspólnie na ten temat (w atmosferze innej niż na zajęciach).